Uživatel nepřihlášen
Gamer´s Blog
RSS kanál blogu
Píše: aston9martin - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Gamer´s Blog

Souboj konzolí

Pátek 15.10.2010 18:06 - Autor: aston9martin
To se mi líbí
Souboj konzolí

Playstation 3

Playstation 3 je konzole od společnosti Sony. Na PS3 je několik velkých výhod od jiných konzolí. Ta první je Playstation Network, které nabízí mnoho funkcí zdarma narozdíl od Xbox Live. PS Network můžete využit na hraní her přes internet nebo třeba na stahování demo verzí. Další výhodou je Blu-Ray - to znamená že můžete hrát hry ve full hd a dívat se na filmy na Blu-Ray Discích. Ohledně Grafiky u hre se PS3 a X360 nedají moc srovnávat, každá hra má lepší grafiku u jiné konzole, ale například Mafie 2, ta musel hráče PS3 hodně zklamat. Co se týče výběru her, tak já mezi ty nejlepší na PS3 řádím Grand Turismo, Uncharted, Killzone nebo God of War. Mezi nevýhody PS3 platí nemožnost stahování her z internetu, takže si za hry musíte platit a to vyšší cenou než u jiných konzolí. Poslední nevýhodou je cena PS3, která se nyní pohybuje kolem 8500. Pokud si však chcete užít PS3 naplno, tak si můžete kupte PS Move, který je určitě dobrým projektem, ale jsou to zase další penízky navíc a už jste na 10000 korunách (pokud si tedy koupíte PS3 s PS Move v jednom balení, tak to samozřejmně vyjde levněji).

Blu-Ray

Playstation Network

Playstation Move

Hry

Nelze stahovat hry

Cena


Xbox 360

Xbox 360 je konzole od společnosti Microsoft. Výhod Xbox 360 je určitě dost, jako například stahování her z internetu. Další výhoda oproti PS3 je třeba cena konzole, ta se pohybuje kolem 6500 korun a ceny her ty jsou na X360 taky o takových 200 korun levnější. Design konzole je podle mě další výhodou, i když jsou obě dvě konzole pěkné, X360 se mi líbí víc. S grafikou u her je to těžko srovnávatelné. Mezi další hlavní výhodou je Kinect, velice nadějný a revoluční systém ovládání bez ovladače. Mezi nejlepší tituly X360 patří Halo, Alan Wake, Gears of War nebo třeba Forza Motorsport. Teď k nevýhodám konzole, těch je taky dost. Za prvé je to Xbox live, který si buď můžete vytvořit ve verzi Silver, která je zdarma, tím však přijdete o spoustu zábavy s multiplayer, pokud chcete multiplayer musíte si pořídit Xbox Live Gold, ten je placený. Další nevýhodou je chybějící Blu-Ray mechanika, kterou nepřidaly ani do nejnovější verze.

Kinect

Hry

Design

Cena

Placený multiplayer (Xbox Live Gold)

Chybí Blu-Ray mechanika


Tisk
Hodnocení:
( 4.6 / 17 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Souboj konzolí
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
JakER    Chtěl bych se zeptat: Jak je to s tim placeným připojením k internetu u Play Station Network? Když mám doma připojení k netu, půjde i na PS3 nebo musim platit net pro PS3ku zvlášť?JakERjaker2265    20.11.2010 19:37 JakER

Chtěl bych se zeptat: Jak je to s tim placeným připojením k internetu u Play Station Network? Když mám doma připojení k netu, půjde i na PS3 nebo musim platit net pro PS3ku zvlášť?

MichalCZ    tak pres PSN jdou stahovat hry, ale obavam se ze autot myslel nelegalne :) kde to sme :gun:MichalCZmichalcz12    16.10.2010 10:32 MichalCZ

tak pres PSN jdou stahovat hry, ale obavam se ze autot myslel nelegalne :) kde to sme :gun:

Calder    sk8mancj: Blu-ray je výhoda díky své kapacity pro hry... a ne že na Xboxu by se museli hry rozdělávat na víc DVDček.
K blogu: Co to je za souboj? To že jsi sepsal všechny "reklamní" kecy?
Caldercalder1746
    15.10.2010 21:33
Calder

sk8mancj: Blu-ray je výhoda díky své kapacity pro hry... a ne že na Xboxu by se museli hry rozdělávat na víc DVDček.
K blogu: Co to je za souboj? To že jsi sepsal všechny "reklamní" kecy?

aston9martin    to sk8mancj: Podle mě blu-ray neni k ničemu, hry který jednovrstvej blu-ray disk zaplnili už byli a blu-ray se navíc hodí i na přehráváni filmů. :dance: To o tom xbox live upravim.aston9martinaston9martin2233    15.10.2010 19:18 aston9martin

to sk8mancj: Podle mě blu-ray neni k ničemu, hry který jednovrstvej blu-ray disk zaplnili už byli a blu-ray se navíc hodí i na přehráváni filmů. :dance: To o tom xbox live upravim.

sk8mancj    To "Nelze stahovat hry" doufám myslíš legálně. . Já totiž nwm jestli se daj na PSN stahovat :DD
A - to že XBOX nemá Blue-Ray? Trošku blbost , ne? Blue Ray je v dohledných 5 letech kničemu. ádná hra nezaplnila celej BlueRayDisk! A XBOX live neni placenej. . Teda co se týče stahování Demíček. :dance:
sk8mancjsk8mancj1759
    15.10.2010 18:52
sk8mancj

To "Nelze stahovat hry" doufám myslíš legálně. . Já totiž nwm jestli se daj na PSN stahovat :DD
A - to že XBOX nemá Blue-Ray? Trošku blbost , ne? Blue Ray je v dohledných 5 letech kničemu. ádná hra nezaplnila celej BlueRayDisk! A XBOX live neni placenej. . Teda co se týče stahování Demíček. :dance:

O autorovi blogu

aston9martin
aston9martin
Muž, 21 let, Praha
Autor o sobě zatím neuvedl více informací.
Založit herní BLOG